SIKÇA SORULAN SORULAR 1

YAZILARIN KÜÇÜK OLMASINDAN DOLAYI OKUMAKTA ZORLUK ÇEKİYORSANIZ : AYARLAR + GENEL + ERİŞİLEBİLİRLİK + BÜYÜK METİN VE KALIN METİN SEÇENEKLERİNİ AKTİF HALE GETİREBİLİRSİNİZ
TÜM TELEFONLAR GİBİ iPHONE LARDA ISINMA YAPABİLİYOR, BU ISINMA SORUNU TELEFONUN SAĞ TARAFINDA HİSSEDİLİR DERECEDE OLABİLİYOR, TELEFONUN SAĞ TARAFINDA ANAKART VARDIR VE ORADA ARIZALI BİR ELEKTRONİK PARÇA ISINMA YAPIYORDUR. ISINAN CİHAZLA FAZLA AKIM ÇEKTİĞİ İÇİN KULLANMASINIZ BİLİ PİLİN ŞARJINDA AZALMA MEYDANA GETİRİR VE SÜREKLİ ISINAN BİR CİHAZ BOZULUP KAPANIR. SERVİSİMİZDE TERMAL KAMERA İLE iPHONE ANAKARTINI GÖZLEMLEYİP ISINAN PARÇAYI TESPİT EDİYIOR VE DEĞİŞTİRİYORUZ. iPHONE ISINMA SORUNU DÜZELİYOR.
iPHONE LAR İÇİN YAN SANAYİ ŞARJ KULLANIMI YADA KALİTESİZ ARAÇ ŞARJI KULLANIMI CİHAZLARDA BOZULMAYA NEDEN OLUYOR. iPHONE ANAKART ÜZERİNDE YER ALAN VE ŞARJ ENTEGRESİ ADI VERİLEN PARÇA BOZULUYOR. BU BOZULMA SONUCU YADA iPHONE KAPANIYOR BİR DAHA AÇILMIYOR YADA iPHONE ŞARJ ALETİ SEÇMEYE BAŞLIYOR. BU SORUNDA SERVİSİMİZDE iPHONE ŞARJ ENTEGRESİ DEĞİŞİMİ YAPARAK ARIZAYI ÇÖZÜYORUZ.

SIKÇA SORULAN SORULAR 2

iPHONE LARDA 3 ADET MİKROFON BULUNMAKTADIR, GÖRÜŞMEDE - KAMERA KAYDINDA VE SESLİ NOT YADA SİRİ KULLANIMINDA DEVREYE GİRERLER, HER BİERİNİN GÖREVİ FARKLİDİR. SERVİSİMİZDE ARIZALI OLAN iPHONE MİKROFONUN DEĞİŞİMİ İLE SORUNU ÇÖZERİZ.
iPHONE LARDA WİFİ SORUNLARI ANAKART KAYNAKLI YADA ANTEN KAYNAKLI OLAMAK ÜZERE 2 ÇEŞİTTİR. ANTEN SORUNLARI GENELDE MODEMİN YANINDA ÇEKER UZAKLAŞINCA ÇEKMEZ . BU TÜR DURUMLARDA ANTEN DEĞİĞŞİMİ İLE SORUNU ÇÖZÜYORUZ, ANAKART KAYNEKLI iPHONE WİFİ ARIZALARINDA AYARLAR MENÜSÜ İÇİNDE WİFİ YE GİRDİĞİNİZDE WİFİ DÜĞMESİ SOLUK GRİ OLUR, HİÇ BİR ŞEKİLDE SAĞA SOLA HAREKET ETMEZ. BU TÜR DURUMLARDA ANAKART ÜZERİNDE BULUNAN WİFİ ENTEGRENİ DEĞİŞTİREREK SORUNU ÇÖZERİZ.
iPHONE KAPANIP AÇILMA SORUNLARI ANAKART KAYNAKLI SORUNLARDIR VE BU SORUN GENEL OLARAK NAND FLASH ADI VERİLEN FLASH ENTEGRESİNDEN YAPAR. BU PARÇA HAFIZA ENTEGRESİDİR VE PC LERDEKİ HARD DİSK MANTIĞINDADIR. 16GB BİR iPHONE İSTENİLİRSE 128GB BİLE TAKILABİLİR. BU PARÇA HAFIZA KONTROLU YAPTIĞI İÇİN DEĞİŞİMİNDE iPHONE DATALARI SİLİR.